top of page

Basın Bülteni

24. Marmaris Uluslararası Yarış Haftası ERGO Sigorta ana sponsorluğunda 26 Ekim - 1 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleşecektir. 16 değişik ülkeden (Avusturya, Hollanda, Türkiye, Almanya, Rusya, Beyaz Rusya, Yeni Zelanda, İngiltere, Amerika, Ukrayna, Şili, Fransa, İsviçre, Bulgaristan, Yunanistan, Letonya, Romanya) 190 tekne ile 2000’in üzerinde yelken sporcusunun katılacağı yarışlar kendi rekorunu da kırmış olacaktır.


Türkiye’nin ve Doğu Akdeniz’in en büyük ve geniş katılımlı yelkenli yat yarışı olma özelliğini koruyan etkinlik her geçen yıl büyüyerek ve gelişerek devam ediyor.

Hafta boyunca tüm sosyal etkinlikler yarışın önemli sponsorlardan Netsel Marina içinde kurulan dev çadırda yapılacaktır. Gün boyu azimle yarışan yelkenciler, günün yorgunluğunu akşamları DJ ve canlı müzik eşliğinde dans pistinde atacaklardır.

En fantastik kostümlü ekip yarışması da organizasyonun önemli bir geleneği olarak büyük ilgi görmektedir.


İlk gün Azuree sponsorluğunda gerçekleşecek olup, ilk yarışın dereceye giren takımlarına kupaları Azuree firması tarafından takdim edilecektir. İkinci gün daha uzun soluklu olan açıkdeniz yarışı düzenlenecek olup, üçüncü gün düzenlenecek olan Netsel Marina Kupası’nda dereceye giren ekiplere kupaları takdim edilecektir. Dördüncü yarış Marmaris Belediyesi adıyla düzenlenecek ve son gün ERGO Sigorta yelkenli yat yarışı gerçekleştirilecektir. Ayrıca son gün (1 Kasım 2013) hem gün yarışı hem de genel sıralamada dereceye giren ekiplere kupaları verilecek ve gala yemeği düzenlenecektir.

Aileleriyle birlikte 2000’in üzerinde yelken tutkununu Marmaris’de toplayan etkinliğimiz Türkiye’de yelken sporunun gelişmesine ciddi katkı sağlamanın yanı sıra yat kiralama şirketlerine ve Marmaris’e ciddi bir ekonomik katkıda da bulunmaktadır.

Bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı bulunan herkese çok teşekkür ederiz.


Marmaris Uluslararası Yat Kulübü

Comentarios


bottom of page